sobota, 31 sierpnia 2013

Sprzedawca - zawód ponadczasowy cz.2

Kontynuujemy I cześć  naszego cyklu.  Dzisiaj o swojej pracy opowiedzą Marcin i Gosia






 CZYM SIĘ ZAJMUJĘ PRZY SPRZEDAŻY KOSZUL?

        MARCIN:

Koszula jest niezbędnym elementem eleganckiego ubioru. Często jest słusznie uważana, za najważniejszą jego część. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż koszula niejako definiuje to, czy jesteśmy ubrani stosownie do danej okazji oraz czy po prostu dobrze się prezentujemy w całości. Co z tego, że idąc na dystyngowany bal, kupimy bardzo elegancki garnitur i lakierowane pantofle, jak nie lubiąc zapinać się pod szyją założymy do niego koszulę w kratę z kołnierzykiem button-down. Nie każdy jednak zna pewne zasady doboru koszuli i tu ważną rolę pełni sprzedawca sklepu Prestige Męski

 Najważniejszą rzeczą przy doborze koszuli jest wyżej wspomniana już okazja,
na jaką jest ona potrzebna. 

Ogólnie rzecz biorąc jest to styl szycia koszuli oraz typ materiału z jakiego będzie ona wykonana. Sprzedając koszulę jest to najczęściej pierwsza rzecz, jaką musimy ustalić podczas rozmowy z klientem. Nie na każdą okoliczność, bowiem, możemy założyć dowolną koszulę, jaka wpadnie nam w oko. Niejednokrotnie trudno jest przekonać kogoś, że koszuli, która mu się spodobała, po prostu nie wypada założyć na daną okazję. Czasami jednak, okazuje się to wręcz niemożliwe. Na przykład, gdy ktoś preferuje koszule z krótkim rękawem, nie możemy zmusić go do innego wyboru. Mimo, iż dobrze wiemy, że nie wypada zakładać koszuli z krótkim rękawem pod garnitur, wybierając się na formalną imprezę, a tym bardziej nie jest dobrze widziane zakładanie krawata to takiego typu koszuli. Nie wszyscy jednak jesteśmy dyplomatami i czasami można przymknąć oko na ogólnie obowiązujące zasady dresscode’u. W takiej sytuacji zadaniem sprzedawcy jest wypracowanie pewnego kompromisu i dobranie takiej koszuli z krótkim rękawem, żeby przy założonej marynarce nadal zachowała pewien poziom elegancji i dopasowania do okazji. Jest to jedynie tylko jeden przykład problemu przy doborze koszuli, a jest ich o wiele, wiele więcej. Czasami więc, pomoc sprzedawcy w wyżej poruszonej kwestii, może okazać się nieoceniona.

Gdy styl szycia koszuli jest już znany, przechodzimy do koloru koszuli oraz rodzaju materiału, z jakiego jest wykonana. Serią pytań, dochodzimy do tego, czego poszukuje klient.

Najlepszą metodą zawężenia kręgu poszukiwań jest system eliminacji. Wystarczy zadać dwa podstawowe pytania, aby wiedzieć, co możemy zaproponować.

    Czy koszula ma być gładka, czy ma posiadać jakiś deseń?

Tym sposobem zostaje nam mniej więcej 50% koszul, które proponujemy.

    Czy odcień koszuli ma być ciemny, czy jasny?

W ten sposób zostaje nam już tylko 25% koszul, które będą odpowiadać preferencjom klienta.

Oczywiście podczas konwersacji poznajemy upodobania i styl, jaki preferuje osoba, którą obsługujemy. Rozmowa jest kluczem do sukcesu, a zadaniem sprzedawcy jest wyodrębnić z niej kluczowe informacje, które umożliwią nam wybranie spośród wielu barw i struktur materiału, takiej, która będzie odpowiadała danej osobie. Jednakże, mimo iż zaprezentowane koszule będą spełniać normy wyznaczone przez klienta, sprzedawca w salonie Prestige Męski zawsze zaproponuje takie, które pomimo pewnych podobieństw, będą od siebie kompletnie różne i wyjątkowe.

Ostatnią kwestą, jaką musimy ustalić jest rozmiar koszuli, jaki jest potrzebny. Można zapytać o to klienta, ponieważ gdy już ma koszulę Desire, która pasuje na niego idealnie, na pewno pamięta jej rozmiar. Jeżeli jednak zauważymy choćby drobne zawahanie, zawsze dokonujemy osobiście pomiaru kołnierzyka klienta, oraz oceniamy wzrost danej osoby, według którego dobieramy jej długość. Z reguły udaje się dobrać rozmiar już przy pierwszej koszuli, jaką damy klientowi do zmierzenia. Jednakże od każdej reguły zdarzają się odstępstwa. Dobranie koszuli dla niektórych typów sylwetki może okazać się po prostu niemożliwe. Jednak nawet przy zaistnieniu takiej sytuacji sprzedawca nie jest bezsilny. Proponujemy uszycie koszuli na miarę. Dzięki staranności i fachowości każdej osoby uczestniczącej podczas procesu szycia na miarę, mamy pewność, że koszula będzie idealnie dopasowana nawet dla najbardziej nietypowo zbudowanej osoby, jaką można sobie wyobrazić.

Bez wątpienia, dobór koszuli jest procesem złożonym. Sprzedawca w salonie Prestige Męski potrafi wychwycić podczas rozmowy wszelkie wymagania klienta i dzięki temu, trafnie zaproponować odpowiednią koszulę.

 Najważniejszą rzeczą, jaką wypracowaliśmy, jako grupa sprzedawców 
w naszym salonie, to zaufanie klientów. 

Gdy mówimy, że dany kolor koszuli jest odpowiedni na daną okazję, klienci z reguły nie negują naszych decyzji. Czym to jest spowodowane? Być może naszą miłą aparycją, fachową wiedzą, bądź umiejętnością słuchania ze zrozumieniem. Jednak jest to już pytanie do naszych klientów…..





         GOSIA:

Podczas sprzedaży koszul przede wszystkim chcę pomóc klientowi w doborze odpowiedniej koszuli na odpowiednią okazję oraz dopasowaną idealnie do jego sylwetki.

Pierwszą rzeczą, którą robię to ustalam rozmiar kołnierzyka. Jeżeli klient zna swój rozmiar to przechodzę do prezentacji koszul, natomiast, jeśli jest on nieznany to centymetrem mierze obwód szyi i pytam o wzrost. Znając rozmiar, przechodzę do dalszych czynności. Wypytuję klienta o okazje, na która potrzebuje koszulę. W zależności od okazji staram się zaproponować kilka wzorów, z których może on wybrać. Do pracy proponuje bardziej stonowane kolory, natomiast, jeśli chodzi o imprezy okolicznościowe to proponuje odważniejsze koszule, które posiadają przeróżne połączenie kolorów i wzorów. Pod uwagę biorę również sylwetkę klienta, ponieważ są różne kroje koszul. Od slimowanych na bardzo szczupła sylwetkę i po klasyczne dla panów z brzuszkiem. Gdy klient dokona wyboru, to do koszuli proponuje krawat, który idealnie do niej pasuje. Czasami proponuje kilka wzorów, z których klient ponownie wybiera.

Po zakończeniu zakupów jestem usatysfakcjonowana  jeśli klient wychodzi zadowolony oraz oznajmia powrót do naszego sklepu

czwartek, 15 sierpnia 2013

Sprzedawca - zawód ponadczasowy

Rozpoczynamy cykl w którym pracownicy firmy P.H. KOSMOS opowiedzą o swojej pracy
Z ich relacji dowiemy się jak wyglądają kolejne etapy produkcji koszul Desire i Victorio.
Poznamy proces szycia na miarę oraz tajniki profesjonalnej sprzedaży naszych towarów w sieci sklepów Prestige Męski.
I. Sprzedawca - zawód ponadczasowy.

W pierwszej części cyklu o swojej pracy opowiedzą sprzedawcy.
Sprzedawcą może zostać każdy, ale nie każdy ma do tego predyspozycje. Osoba podejmująca się pracy w tym zawodzie musi być komunikatywna,  musi posiadać wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, cechować się uczciwością, wysoką kulturą osobistą oraz dużą odpornością na stres.





CZYM SIĘ ZAJMUJĘ PRZY SPRZEDAŻY KOSZUL?

          
              MARIUSZ:
 

Przy sprzedaży koszul zajmuję się zaspokajaniem potrzeb klienta. Staram się, aby cała sytuacja – sprzedaż - odbyła się w sposób prawidłowy bez żadnych potknięć. W sprzedaży koszul jest to o tyle trudne, że do każdego klienta trzeba podejść w sposób indywidualny. Jedna osoba będzie potrzebowała więcej wkładu z naszej strony, inna mniej. 
 
Osobiście zawsze staram się włożyć energię przy sprzedaży koszul tak, aby osoba, bez względu na efekt końcowy – zakup towaru lub nie, 
powiedziała na zakończenie „dziękuję za pomoc”
 czy „ życzę miłego dnia”, była zadowolona, z jakości obsługi, jaką otrzymała. 
 
Moim głównym zadaniem jest doskonalenie monologu, umiejętne słuchanie potrzeb klienta jak również możliwość zaspokojenia jego potrzeb poprzez prawidłową i rzeczową prezentację interesującego go produktu. 

Zareklamowanie towaru w taki sposób, aby klient poczuł, że słowa kierowane ode mnie nie są wyuczoną formułką, tylko są przedstawiane w sposób właściwy z wiarą w reklamowany towar.

Sprzedaż koszul jest o tyle ciekawa i zarazem trudna również ze względu na inne aspekty. Jednym z nich jest np. zmieniająca się moda. Niektórzy idą z duchem czasu poszukując wyróżniających się towarów, inni stawiają na tradycyjne, ponadczasowe formy i kroje. 

Ja, jako sprzedawca muszę wiedzieć i czuć, czego dana osoba potrzebuje, 
jaki towar ją usatysfakcjonuje. 
 
Kolejnym ciekawym aspektem jest poznawanie ludzi. Klienci, którzy przychodzą, którzy rozmawiają ze mną, nie raz wtrącając anegdoty ze swojego życia, sprawiają wiele radości płynącej z prostego dialogu. Dzięki ludziom myślimy, działa nasza wyobraźnia, poszerzamy swoje horyzonty. Tym również zajmuję się podczas sprzedaży koszul - rozmawianiem z ludźmi z różnych branż, środowisk, w różnej sytuacji życiowej. Muszę dostosować się do klienta, mimo, że czasami nic o nim nie wiem. Kolejny raz działa nasza wyobraźnia - stawiamy się w roli klienta, aby lepiej zrozumieć jego potrzeby. Z praktyki powiem, że jest to dosyć ciekawe uczucie. Przekłada się to także na nasze prywatne życie, idąc do sklepu myślimy o tym jak nas odbierają w sklepie, co czują sprzedawcy, kiedy wychodzę ze sklepu - czy rozmawiają o mnie, czy zachowałem się w sposób kulturalny? Czy chcą żebym tam wrócił? Pytań jest mnóstwo a odpowiedź zawsze pozostaje tajemnicą. 
 
Słyszałem kiedyś zdanie „Nic nie umiem, pójdę na sprzedawcę”.

Pracując w tym zawodzie ciężko się z tym stwierdzeniem zgodzić. To, jak pracuje nasz umysł, ile nieraz musimy się napracować, żeby pomimo trudnych czasów, ciężkiej sytuacji na rynku, przekonać klienta do swojej osoby, świadczy tylko o tym, że ten zawód wymaga pełnego zaangażowania i staranności. 
 
Tego również uczę się w swojej pracy.
 Być osobą staranną i mam nadzieję, że mi to wychodzi.


MARTA:
 
Pierwszym krokiem przy sprzedaży koszuli jest zorientowanie się 
na jaką okazję i z czym będzie noszona. 

Jeśli Klient potrzebuje koszuli do garnituru proponuję na początek koszule w kolorach spokojnych np. błękit,delikatny róż lub uniwersalną biel. Przyznaję, że są to moje ulubione odcienie, szczególnie zestawione z ciemnymi garniturami. Jeżeli takie kolory nie odpowiadają Klientowi przechodzę do barw bardziej zdecydowanych (czerwień, granat), staram się jednak, aby nie były one zbyt wzorzyste (dyskretny prążek mile widziany, krata odpada).

Należy też uważać na tkaninę z jakiej koszula jest uszyta, nie polecałabym tkanin z wyraźnym połyskiem do pracy, na spotkanie biznesowe 
- takie koszule warto zachować na wieczór ( ślub,bal ). 

Czasem próbuję wyperswadować krótki rękaw do garnituru, choć nie jest to proste.

Po wybraniu koszuli odpowiadającej klientowi przechodzę do dodatków:krawat,spinki. Jeżeli ma to być koszula do spodni bawełnianych proponuję kratki lub inne desenie oraz łączenia materiałów. Dopuszczalny jest w tym przypadku krótki rękaw. 

Panowie często zwracają uwagę na skład materiału, im wyższa zawartość procentowa bawełny tym szlachetniejsza i" bardziej oddychająca" jest tkanina. Nie oznacza to, że materiały z dodatkiem poliestru(np.35%) są złym wyborem, będą łatwiejsze w prasowaniu - tę zaletę docenią zapewne Panie:). Warto więc kierować się własnymi preferencjami. 

Ważnym elementem jest krój koszuli. W tym sezonie na topie jest model SLIM FIT, lecz nie każdy mężczyzna może sobie na taki pozwolić. Panowie z sympatycznym brzuszkiem często lepiej wyglądają w kroju klasycznym, choć warto przymierzyć i porównać oba modele.
Za każdym razem kiedy doradzam Klientowi staram się, 
aby to on był zadowolony z wyboru, nie ja:) 


JOANNA: 

Każdy sprzedawca powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje. 
Najważniejszą rolę odgrywa tu umiejętność rozmowy z klientem, 
aby ta doprowadziła do sprzedaży i nawiązania współpracy. 

Produkt, który proponuje musi być odpowiednio zaprezentowany. Odgrywa to ogromna rolę, ponieważ kształtuje wizerunek firmy i wpływa na decyzje klientów. 

Poniżej chciałabym opisać: „Czym się zajmuję podczas sprzedaży koszul?”
Pierwszą rzeczą jest uśmiech, pozytywna energia i przywitanie się z klientem.
Klient wchodząc do sklepu powinien mieć czas na rozejrzenie 
się po sklepie, obejrzenie asortymentu. 

Oczywiście w tym czasie jestem w zasięgu jego wzroku, podczas gdybym była mu potrzebna. Po upływie dwóch minut podchodzę do klienta i proponuje mu pomoc. W tym momencie zakładamy, iż klient poszukuje koszuli… Obowiązkiem moim czyli sprzedawcy, aby dobrać klientowi odpowiednią koszulę jest uzyskanie odpowiedzi jakiej koszuli klient poszukuje, na jaką okazję potrzebny jest owy produkt, do czego będzie założony, w jakim kolorze są inne części ubioru.

Kolejnym krokiem jest zapytanie o rozmiar kołnierzyka i wzrost. W tym momencie szczególną uwagę musimy zwrócić na rodzaj koszuli, bowiem ten sam rozmiar w koszuli klasycznej, wyszczuplanej, a slimowanej, może się znacznie różnic. 

Często się zdarza, że klient nie zna swego rozmiaru, a więc wtedy sięgam po centymetr 
i dokładnie mierzę kołnierzyk i spoglądam na wzrost.

Zakładając, że klient dokładnie zdefiniował jaki typ koszuli jest mu potrzebny pokazuje mu ową koszulę, jeżeli jest ich więcej to wszystkie, które spełniają jego oczekiwania. Zawsze staram się też zaprezentować inne rodzaje naszych koszul, które mogą również przypaść do gustu klienta. 

Kiedy wybór padnie na którąś z koszul, kolejnym punktem jest przymierzenie. Zapraszając i prowadząc klienta do przymierzalni, aby podtrzymać dialog, który wcześniej zaczęłam kontynuuję rozmowę, bowiem podczas gdy klient zastanawiał się nad wyborem, ja starałam się jak najwięcej opowiedzieć o każdej koszuli, która „wpadła klientowi w oko”. A więc tłumaczę jak i z jakiej tkaniny została uszyta, do czego ewentualnie można ja założyć pomijając okazję, na którą klient zamierza ją kupić, co w niej się wyróżnia na tle innych koszul, w jakiej temperaturze można ją prać, co wpływa na jej cenę i zawsze nie zapominając informuję, iż została uszyta przez naszą firmę i jest naszej marki DESIRE
Kiedy klient włoży koszulę i odpowiednio ona wygląda pierwszym moim pytaniem do klienta jest: „Jak się Pan czuje?”. 

Jeśli klient jest zadowolony i po rozmowie stwierdza, że decyduje się na ową koszulę, kolejnym moim krokiem jest zapytanie czy życzy sobie, aby dopasować do koszuli krawat lub inną część garderoby. Oczywiście zdarza się, że mężczyzna nie jest zadowolony z własnego wyglądu i ma co do tego kilka zastrzeżeń. Jeżeli stwierdzam, że w danej koszuli jestem w stanie spełnić jego oczekiwania poprzez przeróbkę koszuli, informuje w jaki sposób moglibyśmy poprawić wygląd danej koszuli i jaki byłby tego efekt i koszt. Uzyskując zgodę klienta przechodzę do zaznaczenia tego co, należy zmienić. Mierzę, zaznaczam, wyjaśniam i pokazuje jakiego wyglądu nabierze produkt po późniejszym okresie. Następnie wypisuję dokument, w którym zapisuję dane klienta i opisuję, co należy poddać usłudze krawieckiej. Zawsze staram się ustalić z klientem dogodny dla niego termin. 

Pracując, obowiązkiem moim jako sprzedawcy jest podejść do każdego klienta indywidualnie i co wcześniej wspomniałam spełnić jego oczekiwania,
 a nie zawsze jest to proste… 
Tyle ile jest ludzi na świecie, a co za tym idzie gustów spotykam się również z tym, że to co proponuję klientom i co znajduje się w sklepie nie odpowiada ich gustom. Wyjściem z takiej sytuacji jest zaproponowanie indywidualnego uszycia koszuli na miarę. Prezentuję jak to wszystko wygląda w praktyce, począwszy od zaprojektowania koszuli, wyboru tkaniny, koloru, modelu, zebrania miary, terminu uszycia i ceny.

Jeżeli mężczyzna w danym momencie decyduje się, 
aby uszyto mu koszulę na miarę pytam i dokładnie wysłuchuję jakiej koszuli potrzebuje, oraz staram się zawsze coś doradzić i podpowiedzieć. Pokazuję próbnik tkanin, aby klient mógł dokonać wyboru tkaniny i poznać jej zawartość.

Następnie ustalam termin odbioru koszuli i przedstawiam całościową cenę produktu, informując przy tym, iż połowę ceny klient ma obowiązek wpłacić jako zadatek. Kolejnym krokiem jest dokładne zmierzenie wymiarów klienta i szczegółowe odnotowanie ich na wyznaczonych drukach. 
Sukcesem jest zadowolony klient i moja sprzedaż…

Gdy dochodzi do transakcji, chwile wcześniej starannie składam towar, ładnie zapakowuję, podaję klientowi cenę i wręczam mu nowy nabytek wraz z paragonem, podając mu również ulotkę informacyjną o naszej firmie i wykonywanych usługach, w tym również na indywidualne życzenie klienta, jak i zapraszam do odwiedzenia nas na naszej stronie internetowej. 
Dziękuje klientowi za czas miłej współpracy i zachęcam do ponownych zakupów w naszym sklepie, życząc mu miłego dnia i wszystkiego dobrego. Na koniec miły uśmiech…


Za tydzień o swojej pracy opowiedzą Ewa, Marcin i Gosia.

wtorek, 2 lipca 2013

Koszule z bawełny oxford

Bawełna oxford jest to tkanina bardzo charakterystyczna, którą trudno pomylić. Występuje w niej łatwo rozpoznawalny splot, który odpowiada za jej niepowtarzalna fakturę. Na pierwszy rzut oka tkanina wydaje się gruba. W praktyce jest to jednak jedna z najlepiej oddychających odmian bawełny. Doskonale sprawdza się latem, bo włókna nie są ściśle tkane.
Warto podkreślić, iż w tkaninie typu oxford nitki poziome są zazwyczaj w kolorze białym a poziome stanowią dla nich kontrast. Koszule, kojarzone głównie z minimalizmem i elegancją występują najczęściej w drobnym prążku lub zupełnie gładkie. Tak skonstruowana faktura stwarza wrażenie ledwie widocznego wzoru, natomiast prążki wydają się być niewyraźne, niedomalowane. Kolorystka jest dość zachowawcza – najczęściej spotkać możemy koszule białe, błękitne i różowe.

Historia bawełny sięga XIX w. Jako jedna z czterech nowo powstałych odmian bawełny zawdzięcza swą nazwę znanemu uniwersytetowi. Początkowo, koszule miały charakter niezwykle formalny by wraz z upływem czasu na stałe wejść do mody codziennej. Dziś, wypada je nosić w zasadzie do wszystkiego. Doskonale sprawdzą się na typowo biznesowych spotkaniach , jak i na tych mniej formalnych. W połączeniu z klasycznym krawatem stworzą ponadczasowe zestawienie. Osoby nieco odważniejsze modowo mogą natomiast połączyć koszule typu oxford z dzianym krawatem typu "knit".




  






poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Przeróbki krawieckie

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom naszych klientów uruchomiliśmy, dziś doskonale już prosperujący, dział przeróbek krawieckich. Ze względu na swoją specyfikę – wymaga nie tylko doskonale wyszkolonego personelu ale także szeregu umiejętności.

Czynności związane z obsługą klienta w dziale "przeróbki krawieckie" powinny być przemyślane i wykonywane zgodnie z kolejnością:

Przygotowanie overlocka, stębnówki i żelazka do pracy:
  • w przygotowaniu overlocka należy pamiętać o prawidłowym założeniu nici oraz nałożeniu osłony przy stopce w celu ochrony dłoni,
  • w przygotowaniu stębnówki należy pamiętać o prawidłowym nałożeniu nici, nastawieniu odpowiedniej grubości ściegu, dopasowaniu grubości igły do rodzaju tkaniny,
  • w przygotowaniu żelazka należy pamiętać, aby przed włączeniem go do prądu uzupełnić zbiornik na wodę i nastawić na odpowiednią temperaturę w zależności od rodzaju tkaniny

Rodzaje przeróbek oraz czynności z nimi związane:

SKRACANIE SPODNI
  • upinamy szpilkami odpowiednią długość spodni na sylwetce klienta,
  • dobieramy kolor nici do tkaniny,
  • zaznaczamy mydełkiem krawieckim linię na dole nogawki,
  • przyszywamy po narysowanej linii taśmę usztywniającą,
  • ucinamy overlockiem nadmiar materiału (jeżeli jest to konieczne),
  • przyklejamy żelazkiem taśmę dwustronną na lewej stronie materiału bądź podkładamy szwem krytym,
  • oczyszczamy spodnie ze ścinków czy zbędnych nitek

ZWĘŻANIE I POSZERZANIE SPODNI:
  • spodnie do zwężenia w pasie zaznaczamy szpilkami na podstawie rozmowy z klientem,
  • nadpruwamy fragment opaśnicy przy szwie środkowym,
  • przeszywamy stębnówką zaznaczoną wcześniej szerokość -od górnej części do zgrubienia -dwa razy dla wzmocnienia szwa siedzeniowego,
  • prujemy szew oryginalny,
  • rozprasowujemy szew,
  • stębnujemy opaśnicę po prawej stronie,
  • poszerzenie spodni odbywa się po sprawdzeniu czy w szwach jest nadmiar tkaniny. Jeżeli jest, postępujemy analogicznie jak w przypadku zwężenia

PRASOWANIE:
  • przystępując do prasowania używamy ściereczki, aby uniknąć wybłyszczenia materiału

WYMIANA ZAMKA:
  • wypruwamy zniszczony zamek,
  • dobieramy nowy, o odpowiedniej długości i kolorystyce,
  • wszywamy go używając stopki do odpowiedniego rodzaju zamka

Po każdej wykonanej przeróbce należy oczyścić ze zbędnych nitek i odprasować odzież.


sobota, 2 marca 2013

Co chcę mieć w szafie ?

Bardzo często, wiele osób pyta mnie jak i z czego skomponować własną „męską szafę”, która będzie uniwersalna, fajna, stylowa i będzie mi służyła w każdej sytuacji.
Wszystko OK, ale jest jeden problem. Ja nie mam swojej szafy. Moja szafa to szafa mojej żony.
Pomarzyć dobra rzecz, więc zaczynam marzyć.
Moja szafa to możliwie minimalna ilość elementów, dostosowanych do własnych, moich nie żony, preferencji stylistycznych (mniej lub bardziej eleganckich), które będą dobrej jakości, trochę ekstrawaganckie i trochę w uniwersalnej kolorystyce.
Oto moja lista ubrań i dodatków, które każdy „marzący” mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Opiera się one na stylu smart casualowym/office, który z powodzeniem można wykorzystać na co dzień i do pracy.
1. BIAŁA KOSZULA
To jest coś co kocham. Klasyka. Klasyka, która w modzie męskiej jest od dawna i nie powinno jej zabraknąć w szafie żadnego mężczyzny. Wieczna, ponadczasowa, uniwersalna, niewinna.
Niewinna pozornie. Uszlachetnia i dodaje męskości.
Czy jest za zbyt elegancka do codziennych strojów ? Niekoniecznie. Wiele zależy od struktury tkaniny i rodzaju kołnierzyka. Ktoś może preferować styl casualowy, więc wybiera bawełnę o wyższej gramaturze np. typu „oxford” i kołnierzyk z guziczkami (button down).
2. KLASYCZNE SKÓRZANE PÓŁBUTY
Nienawidzę sznurówek. Choć to nie eleganckie. Czarne, o jak najprostszym prostym kopycie, z zaokrąglonym noskiem, bez kontrastowych przeszyć czy innych „udziwnień”. Buty takie chętnie noszę codziennie do garnituru, jak i do jeansów.
3. KLASYCZNE GARNITUROWE SPODNIE.
Dla mnie codzienne i najbardziej wygodne. Osobiście do trampek chętnie bym je nosił. Spodnie luźne, nie obcisłe. Powtórzę jeszcze raz: nie obcisłe.
4. SPODNIE JEANS
Spodnie, które mogą być. Nie muszą. Noszę. Od dzieciństwa marzę o riflach (Rifle Jeans).
5. GRANATOWY GARNITUR
Granat można zestawić z większością kolorów i typów urody. Kolor bardzo poważny i stonowany, ale bardzo łatwo komponuje się z innymi, odważniejszymi dodatkami. Granatowy garnitur i biały T-shirt i na luźną imprezę mogę iść.
6. MARYNARKI
Kocham wszystkie. Ważne żeby miały dużo kieszeni i były luźne. Styl „slim fit” przeminie.
Marynarka garniturowa pasuje zawsze i zakładam ją gdy nie wiem w co się ubrać. Natomiast marynarki casual np. sztruks lubię specjalnie. Tak prosto naturalnie lubię.
Marynarka to taki mój codzienny niezbędnik w ubiorze.
7. KOSZULA W KRATKĘ LUB W DROBNY, REGULARNY PRĄŻEK
Casual. Typowy casual.
Kratka koniecznie w zestawianiu granatu i czerwieni. Trochę odważne zestawienie, ale tak chcę i tak ma być.
Regularny prążek, dość drobny, świetnie wygląda do sportowych marynarek, swetrów i założony tylko do spodni. Koniecznie w odcieniu niebieskiego, granatu, lub czarnego koloru.



poniedziałek, 18 lutego 2013

100% egipskiej bawełny

Jednym z surowców, używanych do produkcji ekskluzywnych koszul  DESIRE jest  bawełna egipska. Jest to materiał zbudowany z włókien o długości przekraczającej nawet 55mm, co przekłada się na jakość wykonanych z niego produktów. Długowłóknistość tego tworzywa sprawia, że wyroby z  bawełny egipskiej są bardzo wytrzymałe, nie ulegają odkształceniom ale jednocześnie pozwalają na zachowanie pełnej swobody ruchu. Tkaniny są  wyjątkowo miękkie, jedwabiste ,sprężyste i miłe w dotyku. Reasumując, jest to doskonały materiał na wysokiej jakości koszule. 


 
Spełniając oczekiwania naszych klientów uruchomiliśmy usługę szycia koszul z bawełny egipskiej, na miarę. Klient ma możliwość wyboru kolorystyki, fasonu, dodatków oraz wstawek. W ten sposób może samodzielnie kreować wzory koszul, które są szyte według pobranych przez wykwalifikowane krawcowe wymiarów. W podążaniu za modą, ale jednocześnie stawiając na elegancki wygląd i komfort ,warto sprawić sobie koszulę o niepowtarzalnym wzorze, idealnie dopasowaną do sylwetki. 



sobota, 2 lutego 2013

Linie koszul DESIRE

     Kolekcje marki DESIRE zaprojektowane są tak, aby trafić do różnorodnych grup docelowych. Ubiory z naszych kolekcji są więc odwzorowaniem klasyki
i równocześnie najnowszych trendów mody. Cała oferta skierowana jest do Panów ceniących elegancję i wysoką jakość produktów.


 Linie koszul DESIRE

Desire Business Line - najwyższa jakość bawełny, delikatne
desenie w stonowanej kolorystyce, to cechy kolekcji koszul 
Desire business line. Klasyczna, ponadczasowa moda biznesowa.
 
Desire French Style -  młodzieńczość, odwaga i wyzwanie to cechy
koszul Desire French Style. Podwójne kołnierzyki i ciekawe łączenia.
Unikatowe, stylizowane wspólne projekty naszego zespołu Desire.

 
Desire New Line - prostota i odmienność w jednym. Szczupła i
wysportowana sylwetka, dostępna w różnych wariantach kołnierzyka i
mankietu. Odważne zestawienia kolorystyczne.
 

Desire Classic Line - klasyczne koszule jednolite, różnorodność
kolorystyczna, nieprzemijające, zawsze eleganckie. Koszule Desire
Classic Line to komfort użytkowania i elegancki styl.




 


  

autor: Krzysztof Kosmowski